Ana içeriğe atla

Amaç

Halkla ilişkiler, reklam ve iletişim yönetiminin gücünün bilincinde olan, bu gücü sosyal sorumluluk sınırları içinde kullanmak gerektiğine inanan iş gücünü, gerek kamu gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Hem teorik eğitime hem de uygulamaya ağırlık verilmesi öğrencilerimizin profesyonel hayatlarında başarıya ulaşmalarına temel oluşturmaktadır. Günümüzde hemen hemen her kurum ve kuruluşta halkla ilişkiler birimlerinin bulunması öğrencilerimizin önünü açmıştır.

Hedef

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Geyve Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı olarak yetiştirdiği öğrencilerle halkla ilişkiler alanında tercih edilen bir program olmaktır.
Hem teorik eğitime hem de uygulamaya ağırlık verilmesi öğrencilerimizin profesyonel yaşamlarında başarıya ulaşmalarına ve topluma yön veren, göz önünde olan çalışmalara imza atmalarına temel oluşturması amaçlanmaktadır.
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, gelişen iletişim ortamında önem kazanan halkla ilişkiler, tanıtım, reklamcılık, kamuoyu araştırmaları konularında verilen eğitimle bu alanlara katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
Gerek kamu gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.