Ana içeriğe atla

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Önemli coğrafi ve ekonomik avantajlara sahip olan Geyve’de, 1995-1996 öğretim yılında Sakarya Üniversitesi bünyesinde kurulan Geyve Meslek Yüksekokulu, bilgi, ve beceriyi esas alan bir yükseköğretim kurumu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tüm programların açılması ve öğrenci alımında, bölgesel ve sektörel ihtiyaç ve taleplerin temel belirleyici olduğu Meslek Yüksekokulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren Türkiye’de ilk kez uygulanan “3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli”ne göre gerçekleştirilmektedir. Bu amaçla Üniversitemiz tarafından çok sayıda kurum, kuruluş ve sanayi işletmesi le işbirlikleri yapılmış,  protokoller imzalanmıştır.

Geyve Meslek Yüksekokulu, 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 7141 Sayılı “Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair” Kanun gereğince “Sakarya Üniversitesi” bünyesinden ayrılarak “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlanmış olup eğitim - öğretim faaliyetleri Geyve ve Ali Fuat Paşa yerleşkelerinde sürdürülmektedir.

“Bilgiyi Beceri ile Birleştiren Üniversite” sloganı ile sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedefleyen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, bir dönem iş yeri uygulamasını içeren eğitim modeli sayesinde henüz öğrenim hayatında iken iş tecrübesi kazanan, mesleki açıdan yetkin,  uygulama becerisine sahip, nitelikli bireyler yetiştirmek ve istihdam edilirliklerini sağlamak için sektör ile işbirliği içerisindedir. Geyve MYO olarak, sahip olduğumuz dinamik yapı, yetkin akademik ve idari kadromuz ile geleceğimizin bekçisi gençlerimize iyi bir eğitim-öğretim verme çabası içerisinde olduğumuzu ifade ediyor, tüm öğrencilerimize “Okulumuza Hoş geldiniz” diyor ve başarılar diliyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle..

                                                                                                                                                                       Doç.Dr. İbrahim Taha DURSUN